نوار چسب برق معمولاً با یک لایه پشتی پلی وینیل کلراید (PVC) و یک چسب مبتنی بر لاستیک غیر خورنده ساخته می‌شود پشتی چیزی است که به آن توانایی کشش و انطباق با کابل‌ها و سیم‌کشی را می‌دهد. نوار چسب برق از قدرت کششی بالایی برخوردار است و به شما اجازه می‌دهد هنگام کار تا میزان خاصی آن را بکشید و با قدرت بیشتری دور سیم و کابل بپیچید. این ویژگی که به عنوان انعطاف پذیری و کشش بالا مشهور است به نوار چسب اجازه می‌دهد به درستی کار کنند و تا مدت طولانی‌تری فعالیت کند. این چسب‌ها کاملا بادوام هستند و زمانی که روی سطوح مختلف استفاده می‌شود، به قدری مقاوم هستند که به راحتی باز نمی‌شود. نوار چسب برق یک نوار چسب همه کاره است که از آن برای موارد مختلف استفاده می‌شود.

نوار چسب برق

جنس انواع نوار چسب برق

نوار چسب برق با توجه به کاربردهای مختلفی که دارد از جنس‌های مختلفی تهیه شده است که به شرح زیر است:

📌 نوار وینیل: این نوع نوار چسب از جنس وینیل است و برای آب‌بندی در اطراف اتصالات به کار می‌رود.

📌 نوار پی وی سی: این نوار چسب از جنس پی وی سی یا پلی وینیل کلراید مقاوم تهیه شده و متداول‌ترین رنگ‌بندی آن شامل مشکی و سفید و قرمز است.

📌 نوار پلی‌استر: نوع دیگری از نوار چسب برق است که بر پایه سیلیکون و از جنس پلی‌استر تهیه شده است و در مقابل گرما مقاومت بالایی دارد.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

✅ پرطرفدارترین و پرفروش ترین چسب های بازار  : چسب برق جک اسمیت | چسب برق واندرسینا چسب برق ایران چسب

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

کاربرد نوار چسب برق در صنایع مختلف 

متداول‌ترین کاربردهای نوار چسب برق، پیچاندن آن دور سیم‌ و کابل برق است. نوار چسب برق به جلوگیری از تماس سیم‌های بدون روکش و ایجاد اتصال کوتاه کمک می‌کند همچنین می‌توان از طریق نوار چسب برق برای تعمیر اتصالات سیم‌های شکسته استفاده نمود. اگر از نوار چسب برق برای اتصال دو سطح شود، ممکن است نتوانید از آن به عنوان ابزار غیر اضطراری استفاده کنید. از دیگر کاربردهای نوار چسب برق می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

📍 اتصال دو سطح رسانا

📍 جلوگیری از ساییدگی دو سیم

📍 کد گذاری سیم و کابل برق 

به طور کلی نوار چسب برق در کارهای الکتریکی استفاده می‌شود و برای پوشاندن هر گونه خط و خش روی کابل‌های برق گزینه خوبی است همچنین در رنگ‌های مختلف تولید شده است و به راحتی می‌توانید متناسب با نیاز خود آن‌ها را انتخاب کنید رایج‌ترین رنگ‌بندی این نوار چسب‌ها سیاه است.

کاربرد نوار چسب برق در صنایع مختلف 

نحوه ی استفاده از چسب برق 

هنگام استفاده از چسب برق باید سطح مورد نظر کاملا تمیز، خشک و بدون گرد و غبار باشد و اطمینان حاصل کنید که سطح مرطوب نباشد همچنین باید از کشش نوار هنگام اعمال آن بر روی سطح خودداری کنید. اگر نیاز به برداشتن نوار چسب برق باشد، می‌توانید از یک چاقوی تیز یا تیغه برای برش چسب استفاده نمایید. همچنین مراقب باشید که در حین برداشتن نوار چسب برق به سیم‌ها یا سطوح زیرین آسیب نرسد. اگر با سیم‌های برق کار می‌کنید، آن‌ها را در معرض هیچ حرارت قرار ندهید. به عنوان مثال اگر نوار چسب برق در معرض دمای بالا قرار بگیرد، ذوب شده و در نتیجه، خطر آتش‌سوزی ایجاد می‌شود. همچنین قرار دادن نوار چسب برق در هوای آزاد برای مدت طولانی باعث شکننده شدن آن خواهد شد و در نتیجه ممکن است نتواند از سیم‌ها به خوبی حفاظت کند.

مزایا استفاده از نوار چسب برق 

از جمله مزایای استفاده از نوار چسب برق می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

🔙 حفاظت در مقابل شوک الکتریکی: نوار چسب برق می‌تواند در مقابل شوک الکتریکی از اپراتور محافظت کند.

🔙 جلوگیری از آتش سوزی: نوار چسب برق برای جلوگیری از آتش سوزی گزینه خوبی است و از بروز اتصال کوتاه و تماس سیم‌ها با کابل‌های برق جلوگیری می‌کند.

🔙 عایق میان هادی‌ها: از آنجایی که نوار چسب برق از پلاستیک مقاوم تهیه شده است، برای جداسازی هادی‌های رشته سیم‌های موجود در یک کابل گزینه خوبی است.

🔙 تزئینی: نوار چسب برق دارای رنگ‌بندی‌های مختلفی است و برای تزئینات مختلف مانند پیچیدن دور پریزها و لامپ‌ها استفاده نمود.

مزایا استفاده از نوار چسب برق

سخن پایانی

نوار چسب برق معمولا با یک لایه پشتی پلی وینیل کلرید (PVC) و یک چسب مبتنی بر لاستیک غیر خورنده ساخته می شود. زیرلایه چیزی است که به آن توانایی کشش و قرار دادن کابل ها و سیم ها را می دهد. نوار چسب برق استحکام کششی بالایی دارد و به شما این امکان را می دهد که در حین کار آن را تا حدی کشیده و دور سیم و کابل با استحکام بالاتر بپیچید. این ویژگی که به عنوان انعطاف پذیری و کشش بالا شناخته می شود، به نوار اجازه می دهد تا به درستی کار کند و دوام بیشتری داشته باشد.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

📌 الکتروچسب عرضه کننده انواع چسب برق با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت بازار 📌

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

بروزرسانی 31.04.01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *