برای این که بسیاری از لوازم شکسته چسبانده شوند و یا این که مواد را به‌هم بچسبانید لازم است که از مدل‌‌های مختلف چسب استفاده کنید. اساسا برای انجام کارهای مختلفی همچون چسباندن ناخن مصنوعی، چسب ناجی برای کاشی بیرون زده دسشویی، درست کردن کاردستی و یا وسایل هنری و… وجود و استفاده از چسب لازم و ضروری است. علاوه بر تمام مزیت‌هایی که یک چسب می‌تواند داشته باشد ممکن است که آسیب‌هایی هم در پی داشته باشد به عنوان مثال ممکن است که چسب روی لباس و یا وسایل خانه ریخته شود! پاک کردن چسب از روی لباس کار راحتی است اما زمانی که لکه چسب روی لباس ایجاد شود و نتوانید آن را پاک کنید یک فاجعه خواهد بود؛ در حالت کلی بیشتر اوقات با شستن لباس یا پارچه ممکن است که لکه چسب پاک شود اما برخی دیگر از لکه چسب‌ها لازم است که با روش‌های خاصی پاک شوند و یا برای پاک کردن آن‌ها به خشک شویی بروید.

این روزها چسب‌های زیادی تولید می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به چسب برق، چسب ناخن، چسب صنعتی، چسب پی وی سی و… را نام برد که لکه آن‌ها دردسر ساز خواهد بود. البته چسب برق هم یک چسب تولید شده است که با برندهای مختلفی روانه بازار می‌شود برای مثال چسب برق ایران چسب را می‌توان نام برد که یک برند داخلی است و قیمت مناسبی هم دارد. چسب برق ایران چسب یکی از باکیفیت‌ترین چسب برق‌هاست.

پاک کردن چسب از روی لباس

پاک کردن لکه چسب ناخن از روی لباس 

یک مدل چسبی که لکه آن می‌توان دردسر ساز باشد چسب ناخن مصنوعی است اما زمانی که این چسب روی لباس شما میریزد اصلا نترسید با انجام کارهای زیر می‌توانید که آن را پاک کنید.

☑️ بایستی که پنبه آغشته شده به پاک کننده لاک ناخن که اساس استون داشته را بردارید؛ ابتدا روی یک ذره کمی از لکه امتحان کنید تا از آسیب ندیدن لباس مطمئن شوید، یعنی مطمئن شوید که لباس رنگ پس نمی‌دهد.

☑️ برای لکه از بیرون به داخل کار کنید و با استفاده از گوش پاک کن چسبی را که سفت شده است، آغشته کنید و اجازه دهید حدود یک یا دو دقیقه روی چسب بماند.

☑️ یک چاقویی کند آشپزخانه را بردارید و از آن برای برداشتن چسب شل شده استفاده کنید. پس از این که چسب را برداشتید بایستی که این کار را چند بار تکرار کنید.

☑️ زمانی که تمام چسب را از پارچه بیرون کشیدید لازم است که با استفاده یک ماده شوینده قوی یا یک پاکننده قوی برای مثال تاید مخصوص شست و شوی لباس را بردارید و لباس و یا پارچه را بشویید.

☑️ قبل از این که لباس را داخل خشک کن قرار دهید بهتر است که لکه و جای آن را بررسی کنید. اگر لکه پاک نشده بود بهتر است که دست بردارید چرا که خشک کردن آن لکه را بیشتر می‌کند و دیگر از بین بردن آن بسیار سخت و حتی غیر ممکن می‌شود.

☑️ بنابراین اگر لکه پاک نشده بود بهتر دوباره آن را بشویید و مواظب باشید که لباس آسیب نبیند و سپس آن را خشک کنید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🧴 چسبندگی بی رقیب! 🧴

چسب برق ایران چسب | چسب برق واندرسینا | چسب برق جک اسمیت | چسب برق الماس دیاموند

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

پاک کردن انواع چسب از روی لباس 

همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم چسب‌ها مدل‌های مختلفی دارند که روش پاک کردن آن‌ه هم متفاوت خواهد بود. بهتر هر چسب را معرفی کنیم و در رابطه نحوه پاک کردن چسب از روی لباس صبحت کنیم. چسب برق‌ واندر سینا یک محصول تولید داخل است که برای انجام برق کشی ساختمان می‌توانید از آن بهره ببرید. رنگ‌های مختلفی از چسب برق واندر سینا وجود دارد که هر کدام برای انجام کابری متفاوتی استفاده می‌شود.

پاک کردن چسب براق از روی لباس

پاک کردن چسب براق از روی لباس

این مدل چسب برق در واقع یک محصول ترکیبی است یعنی از ترکیب شدن رنگ و اکلیل به همراه چسب سفید ساده است که همین مسئله پاک کردن لکه آن روی لباس را سخت‌تر می‌کند. اساسا پاک کردن این لکه روی پارچه‌های مختلف با توجه به خشک یا خیس بودن چسب متفاوت است.

🔛 لازم است که در جهت برداشتن چسب اضافی اقدام کنید. اساسا اگر چسب خشک شده باشد می‌توانید که برای برداشتن آن از چاقویی کند استفاده کنید. البته با لبه کارت‌های اعتباری هم می‌توانید که چسب خشک شده را حتی الامکان پاک کنید.

🔛 با استفاده از آب سرد آن قسمت لباس را خیس کنید. توجه کنید که این چسب همانند یک لکه پروتئین است که با استفاده از آب گرم پزیده می‌شود و پاک کردن آن سخت.

🔛 با استفاده از سفید کننده که پایه اکسیژن دارد را بر طبق دستورالعمل آن با آب خنک مخلوط کنید.

🔛 حال صبر کنید که لباس خیس بخورد. مدت زمان خیس خوردن آن حداقل حدود 8 ساعت باشد و در این مرحله از کار است که اجزای رنگ کاملا پاک می‌شود.

🔛 حال پارچه را بشوید و در صورت وجود لکه بایستی که مراحل قبل را دوباره انجام دهید و صبر کنید که پاک شود.
چسب برق جک اسمیت می‌تواند که در امجام بسیاری از کارها مخصوصا سیم کشی ساختمان به شما کمک شایانی کند چرا که این چسب از مقاومت بالایی برخوردار است. چسب برق جک اسمیت در کیفیت بالایی ساخته می‌شوند.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📌 الکتروچسب عرضه کننده انواع چسب از تمامی برندهای معتبر با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت بازار 📌

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی لباس 

و اما چسب حرارتی یا همان چسب‌های تفنگی بیشتر برای درست کردن صنایع دستی و یا کاردستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه کنید که رزین این چسب با لباس مخلوط نخواهد شد. بنابراین لازم است که مراحل زیر را انجام دهید.

⏹️ در ابتدا لباس را در فریزر قرار دهید. اگر تایم یا وقت زیادی دارید بهتر است که لباس آغشته شده به این چسب را به مدت یک شب داخل فریزر قرار دهید. در صورتی که این کار را انجام دهید به اندازه کافی چسب را شکننده کرده‌اید حال با استفاده از ناخن یا یک لبه کند می‌توانید که لکه را پاک کنید. اگر لکه اثری از خود برجای گذاشت می‌توانید با استفاده از پاک کننده‌های تجاری آن را پاک کنید و سپس لباس خود را بشوید.

⏹️ روش دیگر این است که با استفاده از استون آن را پاک کنید. اگز تایم و زمان شما کم است می‌توانید برای از بین بردن لکه از استون استفاده کنید. می‌توانید یک پنبه را آغشته به استون کنید و جهت حرکت آن را از بیرون به داخل لکه انجام دهید. با این کار لکه چسب به پنبه منتقل می‌شود و زمانی که پنبه کثیف شد می‌توانید پنبه تازه‌ای را استفاده کنید؛ این کار را تا پاک شدن کامل لکه انجام دهید و سپس لباس را بشویید.

یک برند دیگری از چسب برق‌ها که در بازار وجود دارد چسب برق الماس دیاموند است که ساخت آن بر اساس استانداردهای داخلی و خارجی بوده و می‌توانید از چسب برق الماس دیاموند در حرارت‌ها و دماهای بالا استفاده کنید لذا مقاومت بالایی دارد.

پاک کردن چسب لاتکس از روی لباس 

پاک کردن چسب لاتکس از روی لباس 

این مدل چسب هم برای درست کردن کار دستی گزینه بسیار مناسبی است و در عین حال می‌تواند که روی لباس شما لکه ایجاد کند. این مدل چسب نباید سایر چسب‌ها مالش داده شود لذا بافت آن به بافت پارچه چسبیده می‌شود. حال مراحل زیر را انجام دهید:

🆙 سعی کنید که با استفاده از یک چاقوی کند چسب‌های اضافی لاتکس را بردارید.

🆙 حال برای از بین بردن لکه یک محلول درست کنید. اساسا یک فنجان آب گرم را مواد شویند ظرف شویی (یک قاشق چایی خوری ماده شوینده) و دو قاشق غذا خوری سرکه سفید تقطیری را با هم ترکیب کنید.

🆙 در این مرحله یک پارچه را به محلول آغشته کنید و با استفاده از آن محل لکه چسب را مالش دهید. حال می‌توانید که آن را با آب بشویید و سعی کنید که در هوای آزاد آن را خشک کنید اما در صورت پاک نشدن لکه می‌توانید مراحل فوق را تکرار کنید.

پاک کردن چسب قطره‌ای از روی لباس 

اساسا چسب قطره‌ای هم همچون چسب ناخن است که پاک کردن آن هم تفاوتی ندارد. در این روش از استون استفاده می‌شود بنابراین ممکن است که بافت ناخن را نازک‌تر می‌کند.

⏺ بایستی که پنبه آغشته شده به پاک کننده لاک ناخن که اساس استون داشته را بردارید؛ ابتدا روی یک ذره کمی از لکه امتحان کنید تا از آسیب ندیدن لباس مطمئن شوید، یعنی مطمئن شوید که لباس رنگ پس نمی‌دهد.

⏺ برای لکه از بیرون به داخل کار کنید و با استفاده از گوش پاک کن چسبی را که سفت شده است، آغشته کنید و اجازه دهید حدود یک یا دو دقیقه روی چسب بماند.

⏺ یک چاقویی کند آشپزخانه را بردارید و از آن برای برداشتن چسب شل شده استفاده کنید. پس از این که چسب را برداشتید بایستی که این کار را چند بار تکرار کنید.

⏺ زمانی که تمام چسب را از پارچه بیرون کشیدید لازم است که با استفاده یک ماده شوینده قوی یا یک پاکننده قوی برای مثال تاید مخصوص شست و شوی لباس را بردارید و لباس و یا پارچه را بشویید.

⏺ قبل از این که لباس را داخل خشک کن قرار دهید بهتر است که لکه و جای آن را بررسی کنید. اگر لکه پاک نشده بود بهتر است که دست بردارید چرا که خشک کردن آن لکه را بیشتر می‌کند و دیگر از بین بردن آن بسیار سخت و حتی غیر ممکن می‌شود.

پاک کردن چسب مایع از روی لباس 

پاک کردن چسب مایع از روی لباس 

چسب مایع همان قطره‌ای سفید برای هنرمندان و بچه‌ها یک وسیله لازم است؛ زمانی که این چسب روی لباس لکه شود خوشبختانه پاک کردن آن راحت است. این چسب یک لکه پروتئینی است که با آبکشی آن با آب سرد قبل از شست و شوی لباس پاک می‌شود. اگر لکه تازه بود سعی کنید که زودتر آن را پاک کنید.

📍 بایستی در وهله اول چسب اضافی خراشیده شود، در صورت خشک بودن آن با لبه کارت اعتباری یا چاقویی کند، اقدام به خراشیدن لکه کنید و سپس مراحل زیر انجام دهید.

📍 روی پارچه آب سرد بریزید و که چسب مایع از آن خارج شود.

📍 حال همانند قبل لباس را بشویید که لکه کاملا پاک شود.

پاک کردن چسب پی وی سی 

چسب پی وی سی یا PVC چسبی است که با چهار روش زیر پاک می‌شود.

🛑 به مدت یک ساعت لباس یا پارچه را داخل فریزر قرار دهید و پس از آن با کاردک یا چاقو لکه را بردارید.

🛑 با اتوی داغ لکه چسب را گرم کنید؛ البته دمای اتو بایستی به گونه‌ای باشد که بافت لباس آسیب نبیند به این صورت که باید حوله کاغذی یا کاغذ جذب را روی بذارید و سپس با استفاده از اتو کاغذ یا حوله را حرارت دهید تا لکه چسب شل شود و به کاغذ بچسبد. این کار را چند مرتبه با کاغذهای تمیز انحام دهید تا لکه به خوبی پاک شود.

🛑 در این روش بهتر است که روی لکه چسب پودر لکه بزنید و صبر کنید که پودر چند دقیقه روی آن بماند و پس از گذشت مدت زمان لازم آن را با ماشین لباسشویی بشویید.

🛑 روی لکه چسب اسپری WD-40 بزنید و پس از گذشت مدت زمان یک ساعت لکه را بردارید و سپس با ماشین لباسشویی لباس را بشویید.

سخن پایانی 

در این مطلب از الکتروچسب سعی کردیم در رابطه با پاک کردن چسب از روی لباس صحبت کنیم، در واقع پاک کردن لکه‌ چسب‌های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم و روش‌ پاک کردن هر کدام از آن‌ها را کاملا شرح دادیم. می‌توانید انواع چسب مخصوصا چسب برق‌های برندهای متفاوت را با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب از فروشگاه اینترنتی الکتروچسب تهیه کنید. در صورت داشتن هرگونه نظر یا پیشنهادی می‌توانید آن را کامنت کنید.

بروزرسانی 6.1.1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *