چسب آکواریوم درزگیر و اپوکسی آکواریوم برای ساخت، بهبود و وصله آکواریوم خانگی عالی هستند! سیلیکون غیر سمی​و ایمن برای ماهی می​تواند برای ایجاد یک مهر و موم دائمی​در جایی که ممکن است نشتی یا​ترک وجود داشته باشد استفاده شود. این درزگیر به سرعت درمان می​شود و می​چسبد و برای آکواریوم​های تازه و آب شور بی خطر است . استیک​های اپوکسی یک عامل چسبندگی آسان برای ساختن و از بین بردن زیستگاه آبی شما هستند. این می​تواند برای ایجاد غارها و تاقچه​ها و همچنین ایمن سازی مرجان​ها روی صخره​ها برای جلوگیری از واژگون شدن آنها استفاده شود. اساساً آب به چسبیدن سریعتر چسب کمک می​کند، زیرا پیوندهای شیمیایی در هنگام تماس ایجاد می​شود. چسب آکواریوم برای استفاده در آکواریوم ماهی بی خطر است زیرا در صورت مرطوب یا خیس شدن کاملاً بی اثر می​شود. ماده موثره اصلی چسب سیانواکریلات است . در تماس با آب، پیوندهای قوی و پایداری ایجاد می​کند. اساساً در 30 تا 45 ثانیه پلیمریزه می​شود. سیانواکریلات طبق تعریف یک چسب بی خطر برای آکواریوم است، زیرا آب یک تسریع کننده (یا کاتالیزور) فرآیند پخت است. به مدت 5 تا 7 دقیقه صبر کنید و سپس جسم چسب شده را داخل مخزن قرار دهید.

کاربرد چسب آکواریم

چسب آکواریوم فوق العاده قوی است و پس از استفاده تقریباً به سختی سنگ می​شود. با این حال، شکننده خواهد بود و شکاف​های کوچکی را به جا می​گذارد، که آن را به یک درزگیر خوب تبدیل نمی​کند. این ویژگی دقیق باعث می​شود که فقط برای مناطق کوچک قابل استفاده باشد. اگرچه این چسب برای دکوراسیون آکواریوم ایمن است، اما فقط برای انواع خاصی از دکور مناسب است. ژل چسب فوق العاده (به هم ریختگی کمتر) برای تعمیر موارد زیر در آکواریوم ماهی گزینه مناسبی است:

چسباندن گیاهان آبزی به سنگ

چسباندن سنگ به سنگ

چسباندن قطعات مرجانی به سنگ

چسب آکواریوم فوق العاده محکم است و روشی عالی برای چسباندن گیاهان یا مرجان​های آکواریومی​است.  به خوبی اتصالات را انجام می​دهد و باعث به وجود آمدن منظره زیبا در آکواریوم می​شود. می​توانید از آن برای چسباندن سنگ​های آکواریوم به هم استفاده کنید.

ویژگی چسب آکواریوم

چسب آکواریوم انواع مختلفی دارد و هر یک دارای ویژگی​های مختلف هستند. از جمله ویژگی​های چسب آکواریوم می​توان به موارد زیر اشاره نمود:

بی اثر در رطوبت یا سطح مرطوب :باید مطمئن شوید که چسبی که انتخاب می​کنید در برابر آب مقاومت می​کند. مطمئناً، اکثر محصولاتی که در موتور جستجوی شما ظاهر می​شوند، خود را برای استفاده در آکواریوم ایمن اعلام می​کنند. با این حال، باید بررسی کنید که چقدر با محیط زیر آب برخورد می​کنند. اطمینان حاصل کنید که چسبی که انتخاب می​کنید در رطوبت یا سطح خیس بی اثر باشد. می‌توانید بی‌اثر بودن آن را با بررسی سرعت پلیمریزه شدن یا تبدیل آن به ماده سخت‌تر در تماس با آب اندازه‌گیری کنید. به طور متوسط ​​30 تا 45 ثانیه طول می​کشد، بنابراین هنگامی​که هر عددی را در این بازه زمانی مشاهده کردید، تضمین می​شود که محلول چسبی طولانی مدت خواهید داشت.

ایمنی مناسب: بسیاری از کاربران چسب ایمن آکواریومی​هنوز در هنگام استفاده از چسب​های خاص، به خصوص چسب​های فوق العاده، کدر شدن مخزن خود را گزارش می​دهند. اکنون، این برای ماهی شما سالم نیست، زیرا چسب‌های ایمن آکواریومی​هنوز دارای چند ماده شیمیایی هستند که برای محیط مخزن شما ناخوشایند هستند.

انواع چسب آکواریم

چسب آکواریوم انواع مختلفی دارد و شیوه استفاده و نوع کاربرد هر کدام بسته به نوع متفاوت است. انواع چسب آکواریوم را در زیر بررسی می​کنیم:

چسب فوق العاده آکواریوم:

چسب​های فوق العاده قهرمانان واقعی چسب​ها هستند و چسب​های فوق العاده ایمن آکواریومی​در بازار موجود است ( چسب​های فوق العاده مبتنی بر سیانواکریلات را جستجو کنید ). این یک انتخاب کلاسیک برای بسیاری از دارندگان تانک به دلیل ویژگی​های زیر است:

ارزان (به صورت بسته با قیمت بسیار پایین​تر عرضه می​شود)

آسان برای استفاده

نگهداری موثر و طولانی مدت

روش استفاده :

نحوه استفاده:

سطحی را که گیاه یا زیور آلات را به آن می​چسبانید آماده کنید (آن را از آکواریوم خارج کنید)

هرگونه کثیفی یا کپک روی سطح را پاک کنید.

چسب فوق العاده ایمن آکواریوم را روی سطح قرار بدهید..

گیاه یا زیور را در جای خود روی سطح بچسبانید.

به مدت 5 ثانیه فشار وارد کنید تا اتصال را محکم کنید.

پس از استفاده درپوش سوپر چسب را برگردانید تا از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

سیلیکون:

چسب فوق العاده ممکن است محبوب​ترین نوع چسب برای گیاهان آکواریومی​باشد، اما درزگیرهای سیلیکونی ایمن آکواریومی​مطمئن​ترین راه حل برای چسباندن زیور آلات و​ترک​های مخزن در نظر گرفته می​شوند. آکواریوم شما در وهله اول توسط سیلیکون به هم متصل می​شود.

به صورت شفاف و بی رنگ خشک می​شود.

ماندگاری طولانی دارد

یکی از معدود چسب​هایی است که به خوبی با شیشه کار می​کند.

مواد شیمیایی آزاد نمی​کند.

در رنگ​های مختلف موجود است.

نحوه استفاده:

سیلیکون را روی سطح قرار بدهید. (مطمئن شوید سطح خشک است)

اگر از آن برای تعمیر نشتی استفاده می​کنید، صبر کنید تا خشک یا خشک شود (معمولاً تا 7 روز)

همین امر برای چسباندن زیور آلات مخزن بر روی سطح نیز صدق می​کند.

اپوکسی

اپوکسی یک چسب معمولی ایمن برای آکواریوم نیست، اما تضمین می​کند که با کدر شدن مخزن خود مقابله نخواهید کرد. همچنین مواد متصل شده را قادر می​سازد تا درست در آب خشک شوند، بنابراین ما نیز تعجب می​کنیم که چرا به اندازه دو نوع اول هیپ نیست.

نشتی لوله و سایر مشکلات تجهیزات را تعمیر می​کند.

محکم​تر به یکدیگر می​چسبد.

اهداف کلی​تری برای نگهداری دیگر آکواریوم دارد.

نحوه استفاده:

اگر مرجان​ها را در جای خود نگه می​دارید، اپوکسی را روی آن قرار بدهید. و آن را در اطراف یک ظرف آب بپاشید تا مواد اضافی از بین برود.

برای سایر مواد، اپوکسی را روی آنها قرار بدهید.

حالا اگر زیور آلات را به هم وصل کرده اید، دوباره داخل مخزن قرار دهید.

در غیر این صورت، مطمئن شوید که تمام تزئینات شما به درستی روی سطح مخزن قرار گرفته اند زیرا با توجه به استحکام اپوکسی نمی​توانید چسب آنها را جدا کنید.

بدیهی است که دلیل اینکه چسب​های فوق العاده مورد علاقه بسیاری از دارندگان مخزن هستند این است که سریعتر از درزگیرهای سیلیکونی خشک می​شوند. با این حال، صبر کردن با سیلیکون ایمن آکواریومی​ارزشش را دارد، زیرا آنها دارای پیوندهای بادوام هستند و در هنگام خشک شدن، انتشار مواد شیمیایی صفر دارند.

نحوه استفاده از چسب آکواریم

استفاده از چسب آکواریوم بسیار ساده بوده و نیاز به دقت دارد. برای استفاده از چسب آکواریوم مراحل زیر را انجام بدهید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *