کندن چسب دو طرفه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کسانی است که از این چسب استفاده می‌کنند. چسب دو طرفه همانند چسب همه کاره یکی از پر مصرف‌ترین و محبوب‌ترین چسب‌هایی است که در کل جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این چسب در مکان‌های مختلفی همچون مدرسه‌، منازل، محیط‌های کاری و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع با استفاده از این چسب می‌توان وسایل یا لوازم مختلفی را به‎ هم چسباند و یا یک وسیله را محکم در یک جا قرار داد.

این چسب‌ها کیفیت بسیار خوبی دارند و معمولا در هر مکانی با هر شرایطی می‌توان از آن استفاده کرد، برخی از کاربردهایی که برای این چسب می‌توان نام برد نصب پانل‌های اکوستیک به دیوار، امکان نصب شیشه‎های تزئینی (البته با چسب‌های دو طرفه شفاف)، فیکس کردن انواع شیشه روی سطوح مختلف، صنعت چاپ و کاغذ، نصب داکت‌های کابل کشی روی دیوار، نصب کفپوش و… هستند.

در واقع این چسب به اکثر مصالح به راحتی می‌چسبد برای مثال شیشه، فلز، پلاستیک، پلی کربنات، استنلس استیل، کاغذ و… را می‌توان نام برد. تنها مشکلی که در هنگام استفاده از این چسب‌ها دیده می‌شود این است که به راحتی نمی‌توان آن را از سطوح مختلفی همچون دیوار، شیشه، پلاستیک و… جدا کرد. در این مقاله از سری مقاله‌های الکترو چسب روش‌های مختلف کندن چسب دو طرفه را از سطوح مختلف آموزش می‌دهیم:


با این فرمول منحصربفرد چسب نواری را به راحتی پاک کنید! بهترین روش پاک کردن جای چسب نواری


کندن چسب دو طرفه از روی پلاستیک

در واقع در جهت پاک کردن چسب دو طرفه از روی پلاستیک و یا کاغذ می‌توانید از دستگاه سشوار استفاده نمایید. لازم است اشاره کنیم که این کار را با یک حرارت زیاد و یا متوسط با فاصله‌ای حدود 5 سانتی‌متر انجام دهید. سعی کند که چند دقیقه این کار را انجام دهید و پس از آن چسب دو طرفه را با ناخن از سطح مورد نظر پاک کنید.

البته در جهت تمیز کردن لکه چسب دو طرفه می‌توانید از تمیز کننده‌های تجاری هم استفاده کنید چرا که این چسب‌ها می‌توانند به راحتی و خیلی موثر لکه‌های چسب دو طرفه را از بین ببرند. اما توجه کنید که این تمیز کننده‌ها می‌توانند به سطوح پلاستیکی آسیب برسانند، اگر می‌خواهید از این تمیز کننده‌های تجاری استفاده کنید حتما این نکته را فراموش نکنید.

در ابتدا مقدار کمی از محلول مورد نظرتان را روی چسب دو طرفه بپاشید و یا اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید. پس از گذشت چند دقیقه می‌توانید که لکه چسب دو طرفه را بردارید و در صورتی که جدا نشد تلاش کید که آن را با یک تکه اسفنج پاک کنید تا لکه از بین برود. البته باید بدانید که این کار حتی روی یک سطح شیشه‌ای هم پاسخگو است و حتی تاثیر آن بیشتر خواهد بود. سعی کنید که این مواد را روی سطوح مختلفی همچون پارچه، مقوا، کاغذ و… استفاده نکنید چرا که ممکن است پس از مدتی محلول به عنوان یک لکه روی سطح باقی بماند.  


پیشنهاد مطالعه : بهترین برند های چسب برق ایرانی کدام است؟


کندن چسب دو طرفه از روی شیشه

برای کندن چسب دو طرفه از روی شیشه به هیچ عنوان از ساینده و یا خشک کن هوای گرم استفاده نکنید چرا که ممکن است خراش و یا ترک را روی سطح شیشه‌ای به وجود بیاورند. لازم است که قبل از برداشتن چسب دو طرفه لوازمی همچون چاقوی تیز، پاک ‌کننده شیشه‌ای، مواد معدنی یا روغن خوراکی، یک اسفنج نرم، الکل پزشکی را تهیه کنید. برای پاک کردن لکه چسب از روی شیشه  به هیچ عنوان از سشوار و یا مواد ساینده استفاده نکنید.

لکه‌های برجسته چسب را با چاقوی تیز جدا کنید، البته این کار را با دقت انجام دهید که شیشه خراشیده نشود. پس از انجام این کار شیشه پاک‌کن را روی لکه اسپری کنید، در صورت عدم وجود شیشه پاک‌کن می‌توانید که یک چهارم فنجان سرکه و 2 فنجان آب، و چند قطره صابون مایع را مخلوط کنید، تا محلول بدست آید. پس از آن می‌توان محل لکه را که اسپری روی آن پاشیده‌اید را با یک اسفنج، به صورت دایره‌ای پاک کنید؛ این کار را ادامه دهید تا لکه پاک شود.

در صورتی که اسفنج دو طرفه زبر و نرم داشت می‌توانید از طرف زبر آن استفاده کنید تا لکه به خوبی پاک شود. در صورتی که شیشه پا‌کن اثرات چسب را از بین نبرد می‌توانید مقداری روغن روی آن بزنید و سپس آن را با اسفنج تمیز کنید. اما اثر چربی روی شیشه باقی می‌ماند که برای پاک کردن آن می‌توانید از یک دستمال الکلی استفاده کنید.


مشاهده انواع چسب برق ایران چسب با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت


کندن چسب دو طرفه از روی دیوار

به منظور کندن چسب دو طرفه از روی دیوار می‌توانید که سه روش زیر را امتحان کنید که آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

استفاده از استون✔️

با استفاده از استون می‌توانید بافت‌های چسب دو طرفه را از هم جدا کنید و زمانی که این بافت‌ها از هم جدا شوند، چسب دو طرفه به ‌راحتی پاک می‌شود. فراموش نکنید که برای انجام دادن این کار لازم است یک استون خالص تهیه کنید زیرا استون‌هایی که برای پاک کردن لاک استفاده می‌کنید ضعیف و رقیق هستند و به خوبی نمی‌توانند لکه‌های چسب دو طرفه را پاک کنند.

استفاده از سرکه✔️

حلال بعدی که به عنوان یک حلال خانگی از آن یاد می‌شود و به راحتی می‌تواند که لکه چسب دو طرفه را از بین ببرد “سرکه” است. سرکه به عنوان بزرگ‌ترین حلال خانگی محسوب می‌شود. برای تمیز کردن لکه با سرکه می‌توانید که یک دستمال را به سرکه آغشته نمایید و چندین بار سطح مورد نظر را با آن پاک کنید تا لکه چسب به خوبی پاک شود.

استفاده از گرما✔️

در واقع آخرین حلالی که با استفاده از آن می‌توانید چسب دو طرفه را از روی دیوار پاک کنید گرما است. استفاده از این حلال یک روش موثر و مفید است. می‌توانید با استفاده از یک دستگاه سشوار به چسب دو طرفه حرارت و گرما بدهید و سپس به آرامی آن را از روی دیوار پاک کنید. سپس می‌توایند با کمک شوینده‌های ملایم آثار باقی مانده آن را به خوبی از دیوار پاک کنید.   

کندن چسب دو طرفه

کندن چسب دو طرفه از روی سایر سطوح

یکی از راه‌هایی که برای کندن چسب دوطرفه می‌توان از آن استفاده نمود، استفاده از استون است. البته ناگفته نماند استونی که درصد خلوص بالایی داشته باشد و رقیق نباشد، به خوبی می‌تواند آثار لکه‌های چسب دو طرفه را پاک کند. استون یک حلال خوب و موثر است که به‌راحتی چسب‌ها را از سطوح مختلف پاک می‌کند.اما چند نکته و یا اخطار برای کندن چسب‌های دو طرفه وجود دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید:

با استفاده از روش‌های مختلف و رعایت کردن نکات فوق لکه‌های چسب دو طرفه به راحتی پاک می‌شوند.


⏪ مشاهده انواع محصولات با کیفیت :✔️ چسب برق واندر سینا  |✔️ چسب برق جک اسمیت | ✔️چسب برق ساکا


  نتیجه گیری

کندن چسب دو طرفه یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی است که از این چسب استفاده می‌کنند چسب دو طرفه به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد بسیار پراستفاده و پرطرفدار است اما کندن آن همیشه برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند مشکل است . برای کندن چسب دو طرفه راه حل‌های مختلفی ارائه شده است که در این مقاله مهم ترین آنها را بررسی کردیم. امیدواریم که این مقاله به سوالات شما در خصوص کندن چسب دو طرفه پاسخ داده باشد. شما می‌توانید تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بروزرسانی 28.06.00

2 پاسخ

  1. خیلی زیبا بود من تا به حال تا این حد قانع نشده بودم
    خیلی زیبا و شفاف همه چیو گفتین واقعا سایت خوبیه از این به بعد تصمیم دارم عضو سایت شما بشم و از نکاتی که شما میگین نهایت استفاده رو ببرم
    واقعا زیبا گفت رستم به اسفندیار کت بسته اسفندیار رو نزد من بیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *