حلال چسب موکت چسبی است که برای فیکس و یا نصب کردن موکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب معمولا چسبندگی بالایی دارد و به همین دلیل نمی‌گذارد که موکت از سطح زیرین خود جدا شود و یا حرکت کند. گاهی اوقات ممکن است که این چسب روی سرامیک، دست، لباس و… بریزد، سعی کنید به سرعت آن را بشویید. لذا زمانی که خشک شود نمی‌توان به راحتی آن را پاک کرد. در واقع قدرت چسبندگی این چسب فوق العاده است و زمانی که روی سرامیک یا سنگ بچسبد به راحتی به روش‌های سنتی نمی‌توان آن را پاک کرد؛ به همین دلیل به چسب مخصوص هم معروف است. خوشبختانه راه‌حل‌های مناسبی وجود دارد که این مسئله را به راحتی حل می‌کند.

حلال چسب موکت

پاک کردن چسب موکت از روی سنگ و سرامیک 

معمولا برای پاک کردن این چسب از روش‌های مختلفی بهره می‌برند که هر کدام از آن‌ها مستلزم انجام مراحل خاص خود و لوازم خاصی هستند. سعی می‌کنیم تمام روش‌ها را به خوبی بررسی کنیم که مشکلی نداشته باشید. برای پاک کردن حلال چسب موکت از روی سرامیک به روش‌های زیر عمل کنید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

👇 بهترین ها را انتخاب کنید! 👇

📌 چسب برق ایران چسب | 📌 چسب برق جک اسمیت | 📌 چسب برق واندر سینا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

حذف کردن چسب موکت 

در قدم اول یک سطل را از آب گرم پر کنید لازم نیست که آب داغ باشد؛ چون آب ولرم نیز می‌تواند چسب را پاک کند. در مرحله بعد باید یک فنجان مواد شوینده و یک فنجان آمونیاک را به آب ولرم اضافه کنید. بهتر است بدانید که آمونیاک در پاک کردن لکه‌های سفت و بد راه‌حلی بسیار کارا است.

زمانی که آمونیاک با مواد شوینده ترکیب می‌شود آن را همچون صابون می‌کند یعنی به راحتی قادر به پاک کردن لکه‌ها می‌شود. زمانی که آن را به آب اضافه می‌کنید بایستی کاملا احتیاط کنید و از لوازم مخصوصی استفاده کنید. از جمله این لوازم می‌توان به ماسک صورت و عینک ایمنی اشاره کرد؛ که از چشمان و گلوی شما به خوبی محافظت می‌کند.

حال از دستکش‌های لاستیکی استفاده کنید و با استفاده از یک برس ضخیم یا همان فرچه برای نرم کردن و پاک کردن چسب موکت اقدام کنید. مرتبا برس را به مایع بزنید تا برس خشک نشود و بتواند لکه را از بین ببرد. حال پس از از بین رفتن چسب می‌توانید محل مورد نظر را شستشو دهید. در مرحله بعد یک حوله را بردارید و محل مورد نظر را پاک کنید.

پاک کردن چسب موکت از روی سنگ و سرامیک

نرم کردن چسب موکت 

به اندازه لکه چسبی که وجود دارد بایستی یک سطل آب را بجوشانید. در این مرحله بایستی که حوله‌ای را روی چسب قرار دهید و مطمئن شوید که حوله صاف و راست روی چسب قرار گرفته باشد. این کار باعث می‌شود که باقی‌ مانده چسب به خوبی گرم شود و سپس به صورت مساوی میزان رطوبت جذب شود. اگر می‌توانید، برای پوشش دادن کل لکه از حوله‌های مختلف استفاده کنید.

حال بایستی که آب را روی حوله بریزید و به مدت 2 دقیقه صبر کنید تا روی تمام حوله پخش شود. حال در همین زمانی که حوله گرم است بایستی آن را بردارید و قبل از این که آب خشک شود لکه چسب را پاک کنید. در صورت پاک نشدن کامل لکه می‌توانید مجددا کار را ادامه دهید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

👇 پرفروش ترین چسب برق های بازار 👇

📌چسب برق  | 📌 چسب برق وینی تیپ | 📌 چسب برق ارت اوساکا

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

اتو کردن چسب 

این روش پاک کردن حلال چسب موکت نسبت به دو روش قبلی گفته شده بسیار کاربردی‌تر است. چند برگه روزنامه را تهیه کنید و آن را کاملا روی لکه قرار دهید به صورتی که کاملا صاف باشد. حال با استفاده از اتو روزنامه‌ها را اتو کنید به طوری که نسوزند. البته اتو را هم فشار ندهید و سعی کنید که هر چند یکبار آن را از روی روزنامه بردارید. بایستی مرتبا این کار را انجام دهید که لکه به خوبی پاک شود.

بهترین حلال چسب موکت از روی سنگ چیست؟

بهترین حلال چسب موکت از روی سنگ چیست؟

همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم برای پاک کردن چسب موکت کمتر از نیم متر هم می‌توان از روش‌های ذکر شده استفاده کرد اما نمی‌توان آن را براق کرد. از گونه‌های مختلف کفسابی برای رفع این مشکل استفاده می‌شود و البته مرغوب‌ترین نوع آن پدهای پلاستیکی است.

باید بدانید که به غیر از ساب زنی و یا کف سابی نمی‌توان این چسب را پاک کرد. البته در موارد کمتر از نیم متر می‌توان با استفاده از روش‌های بالا آن را پاک کرد. در غیر این صورت با استفاده از ماشین تکفاز می‌توان که این چسب را پاک کرد. با استفاده از این روش می‌توان که سرامیک‌ها را براق و بهتر جلوه داد.

سخن پایانی 

همان گونه که در این مقاله از الکتروچسب پاک کردن این چسب پس از خشک شدن، کار ساده‌ای نخواهد بود، بنابراین قبل از این که خشک شود به سرعت آن را بشویید. توصیه دوم این است که زمان نصب موکت و استفاده از این چسب حتما هواکش را روشن کنید و یا این که یک پنجره را کاملا باز کنید. این چسب‌ها قابلیت اشتعال زیادی دارند و اگر در محیط‌های بسته مورد استفاده قرار بگیرند، بسیار خطرناک خواهد بود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📝 امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد نظرات و تجربیات خود را از خواندن این مقاله از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید . 📝

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

بروزرسانی 27.02.01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *